O komunitě a webu

Naprostá většina velkých a pozoruhodných věcí v historii lidstva nevznikla díky přičinění jednotlivce, ale lidí táhnoucích za jeden provaz. Komunita, tedy uskupení lidí společných potřeb či zájmů, je podle nás to, co má opravdovou hodnotu.

Chceme si navzájem pomáhat, radit a růst.

Právě proto jsme na začátku roku uspořádali český WordCamp. Od WordPressových nadšenců jsme si poslechli 16 přednášek, vše bez nároku na jakýkoliv honorář. I my jsme tomu obětovali spoustu času, ale dělali jsme to pro komunitu – pro nás pro všechny.

16_sal_uzivatele-682x1024Ač to zní divně a možná „komunisticky“, i tento web patří nám všem. Byli bychom moc rádi, pokud bychom ho budovali všichni a každý něčím (i sebemenším) přispěl. Proč to děláme? Protože WordPress milujeme a vracíme mu tak to, co nám dává.

Ano, tento web patří všem lidem dobré vůle, kteří WordPress milují, pomáhá jim a zjednodušuje život. Na oplátku mu tak chtějí vracet to, co jim dává a vlastně ani nezáleží, jestli jsou to češi, slováci nebo kdokoliv jiný po celém světě.

Pokud budeme táhnout za jeden provaz, máme možnost dokázat opravdu velké věci. Během krátké chvíle bude web převeden na občanské sdružení a stane se tak majetkem nás všech. Tato forma občanského sdružení bude zaštiťovat celou naši WP komunitu v Čechách a všechny její aktivity.

Za každou vaši nezjištnou pomoc budeme moc vděční nejenom my, ale i všichi další uživatelé WordPressu.

Nabídky na pomoc WP komunitě zasílejte prosím na prague@wordcamp.org.

Děkujeme

Radek Kučera – wpmax.cz
Tomáš Poner – tomasponer.cz
Vladislav Musílek – musilda.cz

Napsat komentář