SEO pluginy pro WordPress (3. část)

Ve druhém díle naší minisérie jsme si řekli, které konkrétní pluginy stojí za vyzkoušení a jaké jsou jejich výhody. V posledním díle si ukážeme další nástroje, které je dobré využívat a o kterých jste možná dosud nevěděli.

SEO pluginy vám pomůžou získat více návštěvníků z vyhledávacích serverů, přilákat více návštěvníků ze sociálních médií, zvýšit angažovanost čtenářů, nastavit sitemapy (XML soubory), vytvořit robots.txt a .htaccess a mnoho dalšího. Existují ale ještě další podpůrné pluginy, které vám pomohou s řadou jiných důležitých elementů.

Redirection

Existuje mnoho případů, kdy budete muset přesměrovat jednu adresu URL na jinou v rámci, a proto budete potřebovat kvalitní plugin pro přesměrování adres URL. Redirection je zdaleka nejpopulárnější, který je široce používán pro přesměrování 301. Díky tomuto pluginu, ale můžete také sledovat chyby 404, které se zobrazí v případě, že požadovaný soubor nebyl nalezen.

Stránka pluginu: https://wordpress.org/plugins/redirection/

SEMrush

SEMRush je nástroj, který profesionálové využívají ke shromažďování analýz a náhledů od svých konkurentů, aby pomohli zlepšit vlastní SEO. Díky němu se můžete dozvědět informace o organických klíčových slovech, o místech, kde lze získat zpětné odkazy, o reklamních strategiích konkurenta a mnoho dalšího. SEMrush nabízí placené předplatné a je využíván SEO profesionály po celém světě, neboť vám poskytne obrovské množství dat.

Stránka nástroje: https://www.semrush.com/

Plánovač klíčových slov Google

Nikdo na planetě nemá více informací o tom, co lidé hledají, než vyhledávací gigant Google. Tento bezplatný nástroj je určen pro inzerenty Google a může jej použít kdokoli. Jeho hlavním účelem je ukázat inzerentům klíčová slova, kterým mohou nabídnout v rámci své reklamní kampaně.

Spolu s tím pomáhá inzerentům vybrat správná klíčová slova tím, že jim zobrazí odhad objemu vyhledávání, počtu výsledků a úrovně obtížnosti. Jako marketingový obchodník nebo blogger tak můžete použít tato data k vyhledání klíčových slov s vysokým objemem vyhledávání, vysokým zájmem inzerentů a důležitějšími klíčovými slovy, kde můžete snadno překonat všechny ostatní weby.

Stránka nástroje: https://ads.google.com/intl/cs_cz/home/tools/keyword-planner/

KeywordTool.io

Jeden z nejlepších bezplatných nástrojů pro klíčová slova. Je neuvěřitelně rychlý a umožňuje jednoduše generovat možnosti zadáním hlavního klíčového slova. Můžete jej použít k optimalizaci obsahu na svém webu, přičemž umožňuje získat návrhy klíčových slov z YouTube, Bing nebo App Store.

Stránka nástroje: http://keywordtool.io/

Marketing Miner

Český nástroj s mnoha funkcemi. Umožňuje vytváře návrhy klíčových slov z reklamních systémů a našeptávačů, určit jejich hledanost a konkurenčnost i vaši pozici na vybraná klíčová slova ve vyhledávačích. Umí také zkontrolovat, zda jsou všechny vaše stránky indexované, zda počet jejich sdílení na sociálních sítí, zjistit zda na nic nejsou nefunkční odkazy, zda texty někdo nezkopíroval a mnoho dalšího.

Stránka nástroje: https://www.marketingminer.com

OutreachPlus

OutreachPlus je e-mailový software s výkonnými funkcemi, jako je inteligentní personalizace, automatizované reakce, e-mailové statistiky, odpovědi, kliknutí na odkazy a další. Díky vestavěnému e-mailovému klientovi vaše e-maily neskončí v nevyžádané poště. Můžete přidat více e-mailových účtů a získat 360stupňové zobrazení kampaní. Jedná se o skvělý nástroj k získání zpětných odkazů, zmínky v tisku a spojení s významnými osobami. To vám pomůže zvýšit autoritu i návštěvnost stránek.

Stránka nástroje: https://outreachplus.com/

Broken Link Checker

Nefunkční odkazy mohou být nejen nepříjemné pro návštěvníky vašeho webu, ale mohou také významně ovlivnit SEO. Proto by každý správce webu pravidelně kontrolovat své stránky, zda neobsahují nefunkční odkazy, a případně je opravit.

Broken Link Checker je bezplatný plugin pro WordPress, který vám umožňuje najít na webu nefunkční odkazy. Tyto odkazy můžete opravit, aniž byste upravovali své příspěvky. Jedinou nevýhodou je, že může zpomalit váš server.

Stránka pluginu: http://wordpress.org/plugins/broken-link-checker/

SEOquake

SEOquake je nástroj pro optimalizaci webu dostupný jako přídavný plugin (zásuvný modul) pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a Safari. Získáte díky němu SEO informace o jakékoli webové stránce – například ranking stránky, věk, poslední aktualizaci a mnoho dalších parametrů.

Je to jeden z nejvíce stahovaných rozšíření prohlížečů od SEO profesionálů. Můžete dokonce stahovat výsledky vyhledávání ve formátu CSV a připravit si vlastní statistiky z vyhledávacích dat.

Stránka nástroje: http://www.seoquake.com/

Rychlost webu hraje důležitou roli

Jak jsme již zmiňovali – rychlost webu je jedním z mnoha důležitých faktorů pro úspěšnost stránek. Proto při zdokonalování strategie obsahu věnujte určitou dobu i rychlosti. Jak si stojí váš web, můžete zkontrolovat například pomocí nástrojů Google Page Speed ​​a Pingdom.

Co může zrychlit načítání stránek?

Pro zrychlení webu vždy nainstalujte a nastavte plugin mezipaměti. Příkladem může být plugin WP SuperCache, který výrazně zlepšuje dobu načítání stránek. Dalším důležitým prvkem jsou optimalizované obrázky, které výrazně ovlivňují výkonnost stránek. Někdy může pomalé načítání způsobovat také sám zprostředkovatel stránek. Proto v případě, že naše tipy nepomáhají, neváhejte se obrátit na něj.

Zajímá vás více? Nenechte si ujít příští WordCamp

Dostali jsme se právě na konec tipů a naší minisérie. Doufáme, že vám pluginy pomohou vyladit SEO stránek na maximum, a uživatelé vás tak ve vyhledávačích najdou hned na vrchu. Pokud vás však zajímá nejen SEO, ale chcete se dozvědět o vývoji webů a WordPressu jako takovém něco víc, určitě dorazte na WordCamp v únoru 2019.

Předešlé části článku:
1. část: https://naswp.cz/seo-pluginy-pro-wordpress-1-cast/
2. část: https://naswp.cz/seo-pluginy-pro-wordpress-2-cast/ 

Líbil se vám příspěvek a chcete podpořit WordPresslidi kolem něj?
Sdílejte článek s přáteli. Případně nám napište komentář.
Článek pro vás připravila: Tereza Suchanová