Logo_brno

22.4. WordPress meetup Brno

WordPress v Brně! Tradičně jako každý měsíc, i dubnový meetup bude plný WordPress témat pro všechny, od začátečníků a běžných uživatelů až po hard-core vývojáře. V příjemném prostředí nově otevřeného Impact Hub Brno budeme hovořit o novinkách ve WordPress světě. Meetup zahájíme 3 přednáškami od David Biňovec z Automatticu a Ján Bočínec aAndrej Minárik z Webikonu. Po přednáškách budete mí také možnost zúčastnit se prohlídky Impact Hubu, kterou pro nás jejich tým připravil.

Program

18.00: zahájení
18.15 – 18.50: Bílá kniha bezpečnosti WordPressu
18.50 – 19.25: Automatizované testování
19.25 – 20.00: Check, check, check!
20.00: zakončení, prohlídka Impact Hubu, posezení u baru, přesun do některého z blízkých nekuřáckých podniků

Přihlašte se na Facebooku zde

Témata přednášek

David Biňovec : Bílá kniha bezpečnosti WordPressu
Probereme nejdůležitější body nedávno zveřejného dokumentu WordPress Security White Papers ( https://wordpress.org/about/security/ ) a to jak z pohledu uživatele zvažujícího nasazení WordPressu jakožto CMS, tak i z pohledu vývojáře pluginů a šablon.

Bílá kniha bezpečnosti WordPressu je analýzou a vysvětlením způsobu
vývoje jádra WordPressu a s ním spojených bezpečnostních procesů
stejně tak jako prozkoumáním bezpečnostních postupů zabudovaných přímo do jeho jádra. Všichni, kteří zvažují použití WordPressu jakožto CMS či frameworku pro své webové aplikace by měli tento dokument využít ve své analýze během rozhodovacího procesu a doporučit jej vývojářům za účelem seznámení se s užitými bezpečnostními prvky a osvědčenými postupy.

Ján Bočínec : Automatizované testování
Úvod do automatizovaného testování WordPress šablon, modulů, ale i samotného jádra. Máte testování kódu ve vašem bežném workflow? Predstavíme si možnosti testovaní jednotlivých častí kódu až po automatizované uživatelské testovaní. Ukážeme si, že psaní testů vůbec nemusí být až tak složité a nesrozumitelné. Také se podíváme na zajímavé nástroje, které nám věci okolo testování můžou ulehčit a předvedeme, jak je možné samotné testy spouštět.

Andrej Minárik : Check, check, check!
Checklisty mají za úkol eliminovat selhání způsobené nedokonalostmi lidské paměti a pozornosti. Mají ho piloti i chirurgové. Mají ho i vývojáři WordPress šablon? Co nezapomenout na počátku vývoje a na co myslet před zmigrovaním webu? Přednáška bude o checklistu, který používáme. Ke slovu se určitě dostane i ten váš!

Na místě bude po celou dobu i po skončení akce k dispozici bar s občerstvením.
Meetup je otevřený, přijďte a vezměte s sebou někoho dalšího!
Skupina: WordPress Brno

 

Článek pro vás připravil: bigdrobek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *