Pauza

Jaký byl WordCamp 2017 a jaký bude WordCamp 2018

Dva dny před konáním v pořadí pátého WordCamp Praha 2018 se pojďme ohlédnout za minulým ročníkem.

Jaký byl tedy WordCamp Praha 2017?

Několika slovy: skvělý, rekordní a inspirující.

Inspirující, protože Tomášovi Kocifajovi změnil WordPress život, Radim Hasalík vyděsil uživatele, aby nedělali děsivé weby, a Michal Špaček přiznal co WordPress nedělá zrovna nejlépe.

Skvělý, protože se organizačnímu týmu podařilo dát dohromady opět konferenci se vším všudy pro všechny – fanoušky, uživatele i vývojáře. Na půdě Vysoké školy ekonomické tak došlo k setkání různých skupin, které však spojuje jedno: zájem o WordPress.

Rekordní, protože se zúčastnilo 380 návštěvníků, kteří měli možnost navštívit 14 přednášek a 2 workshopy.
Mimochodem: Na organizaci se podílelo 10 organizátorů a 7 dobrovolníků. Dodržen byl i rozpočet ve výši 400 tis. Kč. Ano, akce není levná a neobešla by se bez podpory sponzorů, kterým patří obrovské poděkování.

Více fotografií najdete na webu loňské konference.

Něco z programu konference

Každý WordCamp je nějak tématicky zaměřen. Ten loňský byl věnován bezpečnosti WordPress a péči o zákazníka.
Vladimír Smitka, který se na problematiku výkonu a bezpečnosti WP specializuje, proto uživatelům doporučil pár postupů jak si web zabezpečit.
Aby vaše stránky na internetu někdo (někdy) našel, je třeba se věnovat také SEO. Na to je expert Filip Podstavec, který měl přednášku na téma „Jakou cestu ušel Google v SEO a co je potřeba na webu změnit“.
Především vývojáři si přišli poslechnout Martina Michálka, který nastínil „Jak vylepšit rychlost načítání WordPress šablon“.

V průběhu každé přednášky a na jejím konci pak účastnici kladli otázky. Občas trochu pomohli moderátoři.

Jen přednášky, a co dál?

WordCamp není jen o přednáškách, workshopech, ale hlavně a především o sdílení a setkávání. Říká se tomu, pro mne osobně uchu nelahodícím slůvkem, networking.
Příležitostí seznámit se mezi sebou, popovídat si s přednášejícími, zeptat se na cokoliv, je mnoho: přestávky, oběd a nakonec afterparty.

WordCamp Praha 2017 skončil, ať žije WordCamp Praha 2O18!

Loňský ročník je minulostí, letos nás čeká, popáté, nová výzva v podobě velké WordPress konference. Připravili jsme opět nabitý program, kde nechybí několik „taháků“. Tajně doufáme ve větší návštěvnost, protože počet uživatelů roste. A slovy jednoho z organizátorů i přednášejícího: „Kde jinde máte šanci potkat tolik WP Geeků, na které se můžete obrátit a ti nebudou mít možnost utéct?“

Využijte příležitosti koupit si vstupenku a přijďte.

Článek pro vás připravil: mbugner

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *