Wp-novinky

Novinky ze světa WP – květen

Krátké shrnutí toho nejdůležitějšího ze světa WordPressu bohatě doplněné o odkazy na podrobnější zdroje (povětšinou anglicky).

WordPress

WP 5.8 release už je “zmražen” – nepřidávají se žádné nové změny. První kandidát na zkoušku bude 8. června. IE 11 už nebude podporován, theme.json dostal novou dokumentaci

Konec Widgetů ve WP 5.8 – bloky přebírají jejich místo, pokud chcete používat staré widgety, je třeba nainstalovat Classic Widget. Justin Tadlock na WP Tavern vám, ukáže, jak to bude fungovat.

Checklist k meetupům naživo – max 50 nakažených na 100 000 a splnění sociálního distancingu dle zákona apod. V přípravě je proposal na umožnění setkávání pro očkované. Asi spíš stále platné pro US, ale předpokládám, že se to bude týkat i WordCampů i menších akcí v Evropě.

Akce

Tento týden je co se týká akcí nabitý: Od pondělí do pátku běží konference WordSesh pro WP vývojáře. A v sobotu proběhne první česká onlinová frontendová konference pod taktovkou Frontendistů – na osvědčené platformě Hopin se na vás bude těšit 16 speakerů a spousta nových informací. Program už je venku a lístky se stále ješět dají sehnat. dají sehnat.

V červnu se můžete těšit na WordCamp Europe, který je nakonec zkrácený o den – proběhne  7–9. června, od pondělí do středy. Registrace je v plném proudu a vstupenky (zdarma) jsou už téměř rozebrány, ale pár jich ještě stále zbývá.

S akcemi na červen se trochu roztrhl pytel – WP Engine summit a další. Předtím ještě proběhne UXcamp Europe s poměrně zajímavou strukturou. Obsah 24 hodinového pásma si namícháte ve Slacku a přednášející se vybírají podle 30 vteřinového videa, jen pár dní předtím, dostanou slot a mohou přednášet. Jsem zvědavá, jak takový pokus dopadne :)

Rychlé tipy a postřehy

Bezpečnostní okénko

Co v poslední době zaujalo vás? Pište do komentářů.

Článek pro vás připravila: Karolína Vyskočilová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *