WordPress a kešování je kapitola sama pro sebe. Rychlost WP dlouho byla a bohužel ještě stále je – kritizovaná. Jedna databáze, ne moc dobře optimalizovaná, výkon ovlivňující množství pluginů, které ve většině případů pocházejí od různých vývojářů, toto a nejenom to jsou obrovské výzvy pro ty, kteří se zrychlováním WP zabývají. Většinou se to děje právě kešováním.
Jakub Klapka
Jakub vezme WP kešování více obecně tak, že by mu měli porozumět i uživatelé. Na začátku například zmíní, jak vlastně probíhá standardní request stránek, kde se na něm dá ušetřit čas pomocí různých druhů cachování. Dále se pak posune na WP – cachovací pluginy, k čemu jsou dobré, co je důležité u nich nastavit a také k praktickému nastavení pluginu WP Super Cache.
David Biňovec
David měl o kešování přednášku už na WordCampu v Praze. V této přednášce popisoval, jak provozují WP web parade.com s neuvěřitelnou návštěvností několika milionů návštěv měsíčně.
Volně tedy navážeme na předešlou přednášku a podíváme se více na kloub server side cachování, to jak fakticky plugin WP Super Cache funguje, jestli wordpress sám o sobě něco cachuje, jakým způsobem mu můžeme pomoci a jak můžeme využít cache pro budování velkého webu.
Pro koho jsou přednášky určeny?
Těmito dvěma přednáškami se tak prakticky pokryje velká část problému WP kešování, protože si na své přijou nejenom běžní uživatelé, kteří při nastavování WP Super Cache budou již vědět, co vlastně dělají, ale i developeři, kteří se přiučí něco o tom, jak worpdress cachuje a proč dokáže pohánět tak velké servery jaké pohání.
Již zítra odhalíme kompletní program 2. WordPress konference.
Máte se na co těšit! :-D