Contributor Day při WordCamp Praha: Co to je a proč na něj dorazit?

Věděli jste, že díky Contributor Day se můžete setkat s profesionály v oboru a posouvat jak své dovednosti, tak i komunitní akce? Contributor Day (zkráceně CD) vznikl jako podpůrná akce pro rozšíření řad aktivních členů WordPress „rodiny“. Samozřejmě WordCamp k tomu slouží také, ale na něm se seznámíte většinou už s koncovým výsledkem a jeho vysvětlením. Co se ale děje za oponou a jak to všechno vzniká? Nejen, že se to na CD můžete dozvědět, ale můžete toho být i součástí.

Pokud byste například rádi přispěli do jádra WordPressu, přeložili nějaký plugin či naplánovaly další komunitní akci, rádi vás přivítáme na letošním CD, který se bude konat jako každý rok následující den po WordCampu Praha 2019. Tedy konkrétně již tuto neděli 24. 2. v krásných prostorách Pražského kreativního centra od 10 hodin. Pro vstup je zapotřebí mít zaplacenou vstupenku na WordCamp Praha.

A co se konkrétně chystáme zařadit do programu?

1. Nadcházející akce

Rádi bychom rozebrali možnosti dalších akcí. Jak jistě víte, jedná se o WordCamp a o letní WP konferenci pro začátečníky. Jsme ale pro jakékoli nové nápady, jak například dostat WordPress i do menších měst.

2. naswp.cz

Web naswp.cz je tu již několik let, a proto bylo potřeba z něj smést prach, nově ho natřít a naplnit novým obsahem, což se nám povedlo. Rádi bychom ale neusli na vavřínech a pokračovali v jeho rozšiřování, protože, jak víte, odborné články pomáhají nám všem, a to jak v řešení technických problémů, tak i vzdělávání. Jestliže rádi píšete nebo dokážete navrhnout nové změny pro náš web, rádi si vás poslechneme. Nejen, že pomůžete veřejnosti, ale také se můžete zviditelnit.

3. Rozšíření cs.wordpress.org

Na naší stránce cs.wordpress.org bychom se tentokrát zaměřili na přesunutí českého fóra přímo na interní fórum WordPressu. Přesuneme tak „zodpovědnost“ jednoho člověka na zbytek komunity, jelikož nyní fórum spravuje „praotec“ WordPress překladů Pavel Hejn. Na přesun se proto bude hodit každá ruka.

4. Sdružení

Už na minulém setkání CD jsme se snažili vyřešit jednu zajímavou myšlenku – mohli bychom založit oficiální sdružení, přes které bychom vedli účetnictví vzhledem ke konání neziskových akcí? Tato myšlenka nás velice nadchla, protože díky tomu můžou být peníze pro komunitní akce transparentní, a dává to také možnost dalšího rozvinu komunity. Nezisková sdružení navíc získávají různé výhody v online službách, které by nám mohly pomoci rozšiřovat povědomí, na něž občas nejsou dostatečné finance.

5. Udržitelnost komunity

Základním kamenem pro konání akcí typu WordCamp je udržitelnost týmu lidí, kteří jsou ochotni ze svého času věnovat vždy něco navíc. To samozřejmě není vždy jednoduché, proto bychom se chtěli pobavit o možnostech každého z nás a ideálně bychom rádi přivítali nové členy, kteří by nám s tím mohli pomoci. Tak neváhejte a pojďte to zkusit, věřte, že na našich akcích není jen tvrdá práce, ale i spousta zábavy a nových zkušeností. Jak pracovních, tak i životních.

6. Překlady

Nedílnou součástí programu CD budou samozřejmě i překlady, na které jsme se více soustředili v minulých letech. Tentokrát pro nás ale budou mít menší váhu – což neznamená, že se zde nepotkáte s lidmi, jako je například Michal Janata, který má za sebou tisíce překladů WordPress jádra. Pro širší dostupnost WordPressu (například na školy nebo do různých zaměstnání) lokální překlady vždy pomáhají. A kdybyste přeložili byť jedno slovo, tak i to je krok dál.


Už jsou to 3 roky, co se podílím na organizování různých akcí pro WordPress komunitu, což mi přineslo nejen nové zkušenosti, ale také skvělé kontakty. Rozhodně nikoho nechci přesvědčovat k tomu, aby jakýmkoliv způsobem přispíval WordPress komunitě, je to na každém z vás. Co vám ale mohu slíbit je to, že se na takových akcích určitě nudit nebudete a jen na tom získáte.

Pokud jste dospěli k závěru, že „na tom něco je“, tak už neváhejte a přijďte v neděli za námi.

Adam Laita, hlavní organizátor

Contributor Day na Facebooku

Na Contributor Day se registrujte v tomto formuláři.

Článek pro vás připravil: Adam Laita

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *