Lm1_5242

Konference Jak vytvořit stránky na WordPressu

[su_highlight background=“#bcff36″]Aktualizováno: vloženy odkazy na prezentace, záznamy a fotky[/su_highlight]

Zveme zájemce a fanoušky WordPressu na školení:
Jak vytvořit stránky na WordPressu. Celodenní školení se koná v sobotu 28.11. a to v Impactu HUBPraha, (Drtinova 557/10, Praha 5) a stojí symbolických 99 Kč.

Školení je vhodné pro začátečníky, kteří si chtějí zřídit vlastní internetové stránky na WordPressu nebo se chtějí o tomto redakčním systému více naučit.

V programu si projdeme tvorbu stránek na WordPressu od úplného začátku, tedy od plánování stránek, dále instalaci a nastavení WordPressu, výběr a nastavení šablony a pluginů. Nakonec se podíváme na to, jak se píší online články a naučíme se propagovat stránky pomocí emailů.

Celou sobotu můžete využít na seznámení s WordPressem a zároveň se i zeptat přednášejících na to, co Vás trápí, během závěrečné diskuze. Kdo bude chtít, může si s námi po skončení akce zajít na afterparty do blízkého klubu.

Program

09:40 – Úvod
10:00 – 10:30 – Plánování webuprezentace  & video
10:40 – 11:10 – Základy SEOprezentace  & video
11:20 – 11:50 – Instalace webu – prezentace  & video
12:00 – 12:30 – Základy bezpečnostiprezentace  & video
12:40 – 13:10 – Základní nastaveníprezentace  & video
13:10 – 13:45 – Oběd
13:45 – 14:15 – Šablonyprezentace  & video
14:30 – 15:00 – Základní pluginyprezentace  & video
16:00 – 16:30 – Jak psát článkyprezentace  & video
16:45 – 17:15 – Propagace stránek: E-mailing krok za krokemprezentace  & video
17:15 – 19:00 – Závěr, diskuze a dotazy

Jednotlivá témata Vám budou přednášet zajímaví lidé z oboru jako Tomáš Kocifaj (brilo.cz), Jakub Hladký (brilo.cz), Vladislav Musílek (toret.cz) a Michal Blažek (marketingmakers.net).

Pár fotek z konference
Pokud máte někdo fotky napište to do komentáře, přidám je do alba.

DSC_0470
Amatérské fotky z mobilu, nižší kvalita

Vstupenka stojí pouhých 99 Kč a zahrnuje pití (káva, čaj, voda), jídlo (oběd formou baget, drobné občerstvení během akce). Kdo přijde dostatečně brzo, dostane tričko od sponzora akce společnosti Český Hosting.

Tato akce je nevýdělečná a pořádaná pouze díky nadšení organizátorů, přednášejících a díky sponzorovi Český Hosting.

naswp-logo-ch
Hlavní sponzor konference
MarketingMakers
Stříbrný sponzor
Článek pro vás připravil: bigdrobek

12 názorů na “Konference Jak vytvořit stránky na WordPressu”

  1. Konference byla super, zvlášť přednášky z Brilo. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací.

  2. Díky za fajn sobotu s WP a můžu se zeptat, kde je možné najít slíbené prezentace? Myslím konkrétně Tomáš Kocifaje.

  3. Zdravím všechny, i já a celý náš team děkujeme za super akci a možnost Vám zase něco nového sdělit. Snad se přednášky líbili :) Jen škoda, že jsme nakonec nevyrazili na nějakou tu afterparty a nepopovídali jsme si neformálně u nějaké sklenky ;)

    Tak snad třeba příště. Budeme se těšit na případném WordCampu 2016.

  4. Konference byla super, akorát jsem během některých přednášek slyšel to, co dávno vím. Už delší dobu jsem chtěl na nějakou WP akci a konečně se mi to poprvé podařilo, za což jsem moc rád a doufám, že od tohoto „poprvé“ budu moct jezdit pravidelně na většinu akcí, nejlépe na všechny. Díky všem organizátorům a přednášejícím za skvělý a přátelský přístup. Těším se na další akci! :)

  5. Jsem rád, že proběhla i konference pro úplné začátečníky, která jim dává tipy do začátku. Že se našli lidi, kteří řekli věci, na které člověk přijde až po rozběhnutí webu. jen mi bohužel chybí v základních pluginech, jednoduchý a nenáročný plugin České komentáře (https://wordpress.org/plugins/ceske-komentare/). Řekl bych, že na český webech by měl být nainstalován určitě již od začátku webu. Umožňuje zobrazit počet komentářů správně a bez kompromisů.

    1. Tenhle plugin měl být v přednášce „Pluginy podle funkcí“, která byla vynechána jednak protože přednášející nepřijel a jednak protože se protáhli předchozí přednášky :)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *