Konference Jak vytvořit stránky na WordPressu

[su_highlight background=“#bcff36″]Aktualizováno: vloženy odkazy na prezentace, záznamy a fotky[/su_highlight]

Zveme zájemce a fanoušky WordPressu na školení:
Jak vytvořit stránky na WordPressu. Celodenní školení se koná v sobotu 28.11. a to v Impactu HUBPraha, (Drtinova 557/10, Praha 5) a stojí symbolických 99 Kč.

Školení je vhodné pro začátečníky, kteří si chtějí zřídit vlastní internetové stránky na WordPressu nebo se chtějí o tomto redakčním systému více naučit.

V programu si projdeme tvorbu stránek na WordPressu od úplného začátku, tedy od plánování stránek, dále instalaci a nastavení WordPressu, výběr a nastavení šablony a pluginů. Nakonec se podíváme na to, jak se píší online články a naučíme se propagovat stránky pomocí emailů.

Celou sobotu můžete využít na seznámení s WordPressem a zároveň se i zeptat přednášejících na to, co Vás trápí, během závěrečné diskuze. Kdo bude chtít, může si s námi po skončení akce zajít na afterparty do blízkého klubu.

Program

09:40 – Úvod
10:00 – 10:30 – Plánování webuprezentace  & video
10:40 – 11:10 – Základy SEOprezentace  & video
11:20 – 11:50 – Instalace webu – prezentace  & video
12:00 – 12:30 – Základy bezpečnostiprezentace  & video
12:40 – 13:10 – Základní nastaveníprezentace  & video
13:10 – 13:45 – Oběd
13:45 – 14:15 – Šablonyprezentace  & video
14:30 – 15:00 – Základní pluginyprezentace  & video
16:00 – 16:30 – Jak psát článkyprezentace  & video
16:45 – 17:15 – Propagace stránek: E-mailing krok za krokemprezentace  & video
17:15 – 19:00 – Závěr, diskuze a dotazy

Jednotlivá témata Vám budou přednášet zajímaví lidé z oboru jako Tomáš Kocifaj (brilo.cz), Jakub Hladký (brilo.cz), Vladislav Musílek (toret.cz) a Michal Blažek (marketingmakers.net).

Pár fotek z konference
Pokud máte někdo fotky napište to do komentáře, přidám je do alba.

DSC_0470
Amatérské fotky z mobilu, nižší kvalita

Vstupenka stojí pouhých 99 Kč a zahrnuje pití (káva, čaj, voda), jídlo (oběd formou baget, drobné občerstvení během akce). Kdo přijde dostatečně brzo, dostane tričko od sponzora akce společnosti Český Hosting.

Tato akce je nevýdělečná a pořádaná pouze díky nadšení organizátorů, přednášejících a díky sponzorovi Český Hosting.

naswp-logo-ch
Hlavní sponzor konference
MarketingMakers
Stříbrný sponzor
Líbil se Vám příspěvek a rádi byste podpořili WordPress - hlavně lidi okolo něho?
Sdílejte ho s přáteli.
Případně nám napište komentář.
Článek pro vás připravil: Radek Kučera

Fanoušek WordPressu, jeden z pořadatelů WordCamp Praha a konferencí. Jinak jsem obchodník v Telco & ICT firmě. Občas vytvořím internetové stránky na WordPressu.

12 komentářů u „Konference Jak vytvořit stránky na WordPressu“

  1. Jsem rád, že proběhla i konference pro úplné začátečníky, která jim dává tipy do začátku. Že se našli lidi, kteří řekli věci, na které člověk přijde až po rozběhnutí webu. jen mi bohužel chybí v základních pluginech, jednoduchý a nenáročný plugin České komentáře (https://wordpress.org/plugins/ceske-komentare/). Řekl bych, že na český webech by měl být nainstalován určitě již od začátku webu. Umožňuje zobrazit počet komentářů správně a bez kompromisů.

    • Tenhle plugin měl být v přednášce „Pluginy podle funkcí“, která byla vynechána jednak protože přednášející nepřijel a jednak protože se protáhli předchozí přednášky 🙂

  2. Konference byla super, akorát jsem během některých přednášek slyšel to, co dávno vím. Už delší dobu jsem chtěl na nějakou WP akci a konečně se mi to poprvé podařilo, za což jsem moc rád a doufám, že od tohoto „poprvé“ budu moct jezdit pravidelně na většinu akcí, nejlépe na všechny. Díky všem organizátorům a přednášejícím za skvělý a přátelský přístup. Těším se na další akci! 🙂

  3. Zdravím všechny, i já a celý náš team děkujeme za super akci a možnost Vám zase něco nového sdělit. Snad se přednášky líbili 🙂 Jen škoda, že jsme nakonec nevyrazili na nějakou tu afterparty a nepopovídali jsme si neformálně u nějaké sklenky 😉

    Tak snad třeba příště. Budeme se těšit na případném WordCampu 2016.

  4. Díky za fajn sobotu s WP a můžu se zeptat, kde je možné najít slíbené prezentace? Myslím konkrétně Tomáš Kocifaje.

  5. Konference byla super, zvlášť přednášky z Brilo. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací.

Komentáře nejsou povoleny.