Wp-pivo

Proběhlo WordPress pivo online #1

První online WP pivo s přednáškami je za námi. Večer moderovala Adina Foxová (ještě jednou děkujeme!) a zkoušela možnosti tohoto nástroje s ohledem na únorovou konferenci WordCamp Praha, kterou připravujeme.

Skromně si myslím, že se nám to na poprvé celkem vydařilo, ale rádi uslyšíme i váš názor na nový formát WP piva s přednáškou anebo vás dokonce uvítáme jako řečníka. Obojí můžete směřovat na wppivo@naswp.cz nebo dolů do komentářů. P. S. O neostrém sdílení obrazovky víme ;)

Dozvěděli jste se nového a nechcete minout příští setkání? Další pivo bude 31. března (poslední středa v měsíci). Přihlásit se můžete už teď a dáme vám vědět, až budeme mít program.

Záznam z akce

Záznam má bohužel své obrazové rezervy, ale slibujeme, že na to dáme příště větší pozor. Snad to zvládnete doplnit z prezentací a odkazů, které dali přednášející k dobru a najdete je níže.

Poznámky a odkazy k jednotlivým přednáškám

Novinky ze světa WP

Karolína Vyskočilová shrnula novinky ze světa WordPressu za poslední dva měsíce a připravila o tom článek tady webu (včetně odkazů zdroje a na další materiály). Prezentace z přednášky je dostupná zde.

GTM a GA

Vladimír Smitka se vrhnul ve své přednášce na GTM a GA a připravil to tak, aby se to hodilo i úplným začátečníkům. V rychlosti vysvětlil základní pojmy a ukázal, jak vložit měřící kódy do WordPressu. Zbytek přednášky vysvětloval, jak si posílat data a jak takový kontejner nastavit. Ukázal řešení nejčastějších úkolů jako je sledování klikání, odesílání formulářů, vložení kódů pro Google Ads, Sklik, FB pixel. Jako třešničku na dortu přidává skript pro sledování leadů ve WP a posílání jejich stavu do GA.

Startovcí kontejner Lyntu ke stažení. Vlastní plugin na zachytávání a trackování poptávek.

Prezentace z přednášky je dostupná zde.

Srovnání SEO pluginů

Adam Laita v rámci své přednášky srovnal 5 SEO pluginů (Yoast SEO, Rank Math, SEO Framework, All in One SEO Pack a SEOPress). Celé srovnání si můžete prohlédnout v této tabulce. Adam je vývojář a pluginy porovnává spíše z pohledu technického SEO. V přednášce se zabýval několika důležitými aspekty dvou nejzajímavějších pluginů (z výsledků srovnání) a to Yoast SEO a Rank Math. Ukázal také zajímavé nástroje, díky kterým můžete testovat existenci metadat nebo strukturovaných dat na vašem webu. 

Odkazy:

Článek pro vás připravila: Karolína Vyskočilová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *