Tomáš Cirkl – WordPress pro začátečníky workshop

Protože na 4. WordPress konferenci nebudou jen přednášky, ale i tři workshopy, představuji vám dnes Tomáše Cirkla, který povede workshop s názvem WordPress pro začátečníky. Tomáše můžete znát z posledního WordCampu, kde přednášel o problematice licencí a jejich využití.

Zeptal jsem se ho tedy na stejné otázky, jako přednášejících.

1. Jsi již pravidelným účastníkem konferencí o WordPressu, můžeš nám přiblížit, čím se zabýváš, když právě někde nepřednášíš?

Můj pracovní život se vlastně také točí kolem WordPressu. Živím se tvorbou webových stránek a ty z 90% vytvářím právě na tomto redakčním systému. Kromě toho se snažím denně přidávat příspěvky na svůj e-magazín o WordPressu – WPlama.

2. Co ty a WordPress, používáš jej aktivně?

Nedávno jsem to hledal a svůj první web jsem udělal na WordPressu 2.7, který vyšel před 6 lety. Od té doby pracuji s WordPressem prakticky denně.

3. Sleduješ nárůst uživatelů WordPressu i mezi svými zákazníky?

Když jsem začínal, tak sem WordPress doporučoval a musel jsem klienty přesvědčit o jeho výhodách. Dnes už je to jiné. Většina lidí o něm už slyšela, anebo ho již chtějí při zadání.

4. Jaká je podle tebe největší výhoda WordPressu?

Určitě jednoduchost. Práce s WordPressem je jednoduchá pro uživatele i pro developery.

5. Co je naopak největší nevýhoda?

Nedostatečná kontrola pluginů v repozitáři na WordPress.org. Podle mě by bylo dobré, kdyby se zpřísnily podmínky pro přijmutí a zároveň zakázala možnost instalace starých, delší dobu neaktualizovaných pluginů.

6. Představ nám tvůj Workshop, na co se máme těšit?

Můj Workshop je zaměřený na začátečníky a je rozdělen na dvě části. V první se zaměříme na základní nastavení webu. Podíváme se, jak nastavit a zabezpečit WordPress, doporučím několik pluginů vhodných pro české internetové prostředí a ukážu jak napojit analytické služby třetích stran. Druhá část bude zaměřena více na účastníky Workshopu, kde se jim budu s kolegou snažit pomoci s individuálními požadavky a problémy týkající se WordPressu.

Článek pro vás připravil: VladaMusilek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *