Tomáš Hejč – Optimalizace obrázků v responsivních šablonách

Všichni, kdo pracují s weby, ať se jedná o WordPress, nebo ne, skloňuji v různých obměnách bezpečnost a rychlost. A protože je rychlost s příchodem mobilních zařízení přímo závislá na velikosti stránky, jsou největším úskalím responsivní design a s ním spojené obrázky.

A právě o problematice obrázků v responsivních šablonách bude na 4. WordPress konferenci přednášet Tomáš Hejč z firmy Superkodéři, kterého jsem vyzpovídal stejně jako předchozí řečníky.

1. Jsi pravidelným účastníkem konferencí o WordPressu? Můžeš nám přiblížit, čím se zabýváš, když právě někde nepřednášíš?
Konferencí o WP se účastňuji nahodile, byl jsem na dvou Wordcampech – předloni v Bratislavě a vloni v Praze. Jinak pracuji ve společnosti SuperKodéři, kde se specializujeme především na frontend – tj. kódování šablon, programování v javascriptu, SVG, animací apod. Nicméně od začátku jsme se rozhodli, že budeme svým klientům nabízet také implementaci šablon do WordPressu (pokud se danému projektu WordPress hodí). Já osobně mám v SuperKodérech na starost hlavně management, ale mimo to se snažím alespoň půlku svého času pracovat na vývoji, hlavně proto, že mě to baví.
2. Co ty a WordPress, používáš jej aktivně?
WordPress používám pouze v práci při nasazování šablon a programování pluginů na klientské weby.
 

3. Sleduješ nárůst uživatelů WordPressu i mezi svými zákazníky?

Spousta klientů chce opensource redakční systém, aby nebyli vázání na konkrétního dodavatele. Mezi našimi zákazníky je poptávka víceméně konstantní. 
 

4. Jaká je podle tebe největší výhoda WordPressu?

Jednoduchá administrace, velká komunita.
 

5. Co je naopak největší nevýhoda?

Kvalita šablon a pluginů. Nicméně vzhledem k tomu, že cizí koupené šablony často neimplementujeme, resp. se jim vyhýbáme, tak první věc nás až tak netrápí. Co se týká pluginů, tak používáme ty osvědčené, čímž se snažíme předcházet problémům. Samozřejmě můžeme polemizovat o bezpečnosti, ale ta jde vždy ruku v ruce s kvalitou vývojářů.
 
6. Představ nám tvou přednášku, na co se máme těšit?
Jak název přednášky napovídá, budu se věnovat problematice optimalizace obrázků v šablonách. Pokusím se vás seznámit s postupy, jak optimalizovat obrázky jak na backendu, tak na frontendu. Představím možnosti a technologie, povíme si něco o retina ready obrázcích, výkonnostních problémech atd.
Přijďte na přednášku a váš další web bude zase o krok dál než dnes.
Článek pro vás připravil: VladaMusilek

1 názor na “Tomáš Hejč – Optimalizace obrázků v responsivních šablonách”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *