Xdsc_0677

3. WordPress konference – report, videa, prezentace

Zdravím všechny WordPress fandy, kteří se chtějí dozvědět, jak že tedy vypadala 3. WordPress konference, která se konala 20.9.2014 v Hluboké nad Vltavou v jižních Čechách.

foto-1267464906Vše se odehrávalo v přednáškovém sále Parkhotelu Hluboká, kam se vešlo okolo 130 lidí, kteří shlédli 7,5 přednášky (proč toto divné číslo se dozvíte v závěru). Vše se konalo pod patronací hostingové firmy Wedos, která zde sídlí a která pořádala své Dny otevřených dveří, kteréžto akce jsme se stali součástí.

V místním adrenalinovém parku se v rámci této konference konaly 2 akce. Tou první byla páteční after-party po Dod a zároveň warm-up party před 3. WP konferencí, tou druhou pak samotná after-party po 3. WP konferenci. Pivo bylo zdarma a k jídlu se točilo rožněné prase. Jelikož je areál trošku z ruky (1-2km), rozvážel návštěvníky stylový vláček, takže jsme nemuseli našim „od počítačů trénovaným nohám“ dávat vůbec zabrat.

Sál 3. WordPress  konferenceJak můžete z fotek vidět, prostory to byly skvělé, o občerstvení bylo postaráno a taktéž byl součástí sálu i bar, tudíž jsme nemuseli chodit pro nic daleko. Menším problémem se stal zvuk, který byl v hotelu po technické stránce v horším stavu a v pravidelných intervalech v něm trochu chrastilo. Také wi-fi občas padala, ale na tolik účastníků to nebylo nic zásadního.

Kluci ze Studio Čtvrťa se starali o bezchybný online přenos, servírky o občerstvení, kávu, čaj i jídlo zdarma, přednášející o informace. Jak se jim to povedlo, posuďte sami:

Petr Bechyně – 5 otázek, když plánujete web

John 2046 – Easy plugin

Jelikož John 2046 prováděl prezentaci naživo, nejsou z přednášky slidy.

Tomáš Poner – Email marketing na WP webu

Daniel Dubravec (Wedos) – Největší průšvihy WordPress, které nikdo nikdy nechtějte zažít

Vladislav Musílek – Woocommerce eshop

Kamil Kuchta – WordPress Multisite

Vladimír Smitka – Jak si (ne)nechat hacknout WordPress stránky

Daniel Šrámek – Člověk by se neměl stydět za své myšlenky

Poslední přednáška byla bohužel šita horkou jehlou, protože Filip Dřímalka si poranil nohu a k našemu němému úžasu nám za sebe sehnal náhradu, kterou v životě neviděl. A také to podle toho vypadalo (proto píšu v úvodu 7,5 přednášek), posuďte sami:

Závěr

Akce splnila očekávání a dostat do jižních Čech něco okolo 130 lidí se nám podařilo hodně díky Wedosu. 29.11.2014 ale chystáme podobnou konferenci v Praze, kde plánujeme ještě větší účast. Co se týče prezentujích, opět jsme se posunuli o kus dále a pokud vše klapne, máte se na co těšit.

V Praze na viděnou!

S pozdravem za NášWP.cz
Tomáš Poner, Radek Kučera a Vladislav Musílek

PS: Pokud jste napsali nějaký report z akce, do komentářů s ním ;-)

Článek pro vás připravil: TomasPoner

7 názorů na “3. WordPress konference – report, videa, prezentace”

  1. František Dvořák

    Díky za videa a prezentace … bohužel jsem se nemohl dostavit osobně. Snad mi to vyjde v listopadu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *